×

Aylık Arşivler: Şubat 2022

 1. Pastanelerde Satılan Tatlılar Nelerdir?

  Pastanelerde Satılan Tatlılar Nelerdir?

  Tatlılar ülkemize ait mutfak kültüründe her zaman ayrı bir yere sahip olmuştur. Yemeklerden sonra mutlaka tatlı bir şeyler yenir, çayların yanında ya da kahvenin yanında mutlaka bir tatlı ikram edilir. Gelişen bu kültürüyle birlikte ülkemizde hem kendi kültürümüze ait hem de dünyadan ülkemize gelen ve yıllardır sevilerek tüketilen birçok tatlı çeşidi bulunmaktadır.

  Tatlılar her ne kadar yemesi lezzetli olsa da yapımı oldukça emek ve zaman isteyen yiyecek çeşitlerindendir. Bu yüzden çoğu kişi tatlısını pastaned

  Daha fazla »
 2. Kurumsal Kutlama İçin Pasta Fikirleri

  Kurumsal Kutlama İçin Pasta Fikirleri

  Kurumlar tarafından düzenlenen kutlamalar ve düzenlenen etkinlikler kuruma bağlı olarak çalışan kişilerin tanışması ve sosyalleşmesi için en uygun ortamlardan biridir. Bu yüzden kurumsal firmalar genellikle çalışanları için özel ve önemli günlerde kurumsal kutlamalar düzenlemektedir.

  Kurumsal kutlamalar düzenlenirken genellikle kutlama nedenine bağlı olarak belirli bir konsept veya klasik bir kutlama yemeği olacak şekilde planlanmaktadır. Ancak her iki durumda da bir kutlama söz konusu olduğu için menüde yer alan en önemli yiyeceklerden biri pastadır. Kurumsal kutlamalarda çoğu zaman ka

  Daha fazla »
 3. Şoklanmış Pasta Servise Nasıl Hazır Hale Getirilir

  Şoklanmış Pasta Servise Nasıl Hazır Hale Getirilir

  Yaz aylarında limonataların, soğuk çayların, buz gibi içeceklerin, kış aylarında ise kahvelerin, çayların sımsıcak içeceklerin yanında en çok tercih edilen tatlı çeşitlerinin başında pastalar gelir. Farklı malzemeler ile hazırlanmış farklı damak zevklerine hitap eden birçok çeşidi olan pastaların herkese hitap eden bir tatlı çeşidi olmasının da bunda etkisi büyüktür. Bu yüzden cafelerin, restoranların ya da işletmelerin tatlı menülerinde mutlaka pasta çeşitleri ile karşılaşırsınız. Ayrıca özel ve önemli günlerde verilen davetlerde de çoğunlukla tatlı olarak pasta çeşitleri servis edilmektedir.

  Pasta hazırlamak, yapmak, pişirmek ise oldukça emek ve özen isteyen bir süreçtir. Gelişen teknolojiyle birlikte gıda sektöründe bununda bir çözümü bulunmuştur. Bu çözüm ise hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlayacak şoklanmış pasta çeşitleri.

  Şoklanmış pasta tüketileceği zaman yaklaşık 3-4 saat kala +4 derece çözdürülerek ilk gün ki tazeliği ile servise hazır hale

  Daha fazla »
 4. İstanbul Tiramisu Üreticileri

  İstanbul Tiramisu Üreticileri

   

  Dünyada sevilerek tüketilen İtalyan tatlı çeşitlerinden biri olan tiramisu ülkemizde de en çok sevilen tatlılar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle pratik tiramisu olarak bilinen tarifi sofralarda sıkça yer alıyor. Kremalı tatlılar grubuna giren tiramisu içerisinde yer alan kahve ile özellikle kahve severlerin öncelikli tercih ettiği tatlı çeşitlerinden biri. Bu yüzden özellikle farklı kahve çeşitlerine menülerinde yer veren cafe, restoran ve işletmelerde mutlaka tiramisu ile karşılaşırsınız.

  Tiramisu her ne kadar oldukça pratik tariflerden bir olsa da kremalı tatlılardan biri olduğu için yapıldıktan sonra hemen tüketilmesi gereken tatlılardan biri. Müşterilerini en taze hali ile tiramisu servis etmek isteyen işletmelerin tercihi ise donuk pasta çeşitlerinden biri olan tiramisu pasta.

  İstanbul tiramisu üreticilerden biri olan İşte Pasta ekibi olarak ürettiğimiz tiramisu pasta birinci sınıf kalite malzemelerden Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üret

  Daha fazla »
Copyright © 2013-PAMUSAN NATURAL TESKTİL DIŞ TİC LTD ŞTİ